Okey Nasıl Atılır

tarafından
304
Okey Nasıl Atılır

Merhaba bu sayfada bulunuyorsanız okey oyununda okey nasıl atılır öğrenmek istiyorsunuz. O halde size okey oynarken okey atıp nasıl yüksek puan alabileceğiniz konusunda bilgi verelim. Aldığınız bilgilerden sonra okey oyna sitemizi yani okeyat.com web sitemizi ziyaret ederek okey oynamayı unutmayın.

okey nasıl atılır

Renkliden  Okey Nasıl Atılır

Okey oyununda toplamda 4 renk vardır 2 tanesi renkli sayılır bunlar genelde kırmızı ve siyah taşlar seçilir bu taşlarda sayılı oynarken elinizdeki toplam sayı 10 ile çarpılarak hanenize yazılır, diğer 2 taşlarda ise 5 ile çarpılarak hanenize yazılır. Renkliden okey attığınızda sizin toplam puandan 1000 puan silinir. Diğer renksiz taşlardan okey atarsanız 500 puan silinir renkli renksiz mantığı bu şekildedir. Peki gelelim kritik sorumuza renkliden okey nasıl atılır; elinizde toplam 14 taş bulunur her taş çektiğinizde ıstakanızdan 1 taş atarsınız eliniz bittiğinde ise son taş ile oyunu bitirirsiniz. bu durumda son bitireceğiniz taş okey olursa onu göstergenin üzerine bırakarak okey attığınızı belirtirsiniz, bu şekilde okey atarak bitmiş olursunuz.

Çiftden Okey Nasıl Atılır

Yapabileceğiniz en güzel şeylerden bir tanesidir, çiftden okey atarak 2 katı puan silersiniz yani 1000 puan okey attığınız için. bin puanda çiftden bittiğiniz için size 2000 bonus siler puan verilir ve rakibinizin per olmayan taşları 20 ile çarpılarak yazılır oyunu kazanmış gibi bir şey olursunuz 🙂 mynet okey salonunda buna diyorlar ringoo diyorlar sanırım.

Okey Neden Atılır ve Ne Durumlarda Atılmalı

Okey oyunu oynarken bazen rakibiniz size çok puan yazdırabilir. Yani sürekli biterse oyunu kazanmanız için aradaki sayı farkını kapatmanız gerekebilir, bunu da en kısa yoldan okey atarak halledebilirsiniz yani bu durumlarda okey atmak bir mecburiyet haline gelir. Bir diğer okey atma nedeni ise heyecan yaşamak çünkü okey dönerken yakalanma riskiniz vardır. Yakalandığınızda renkliden bin puan renksizden beş yüz puan ceza olarak size yazılır. Bu durumdan ötürü insan vücudu ister istemez heyecan salgılar okey dönen insanlar bu şekilde keyif aldıkları için okey atmak için çabalarlar.

Aslında şöyle bir durumda ortaya çıkabilir bir önceki oyunda arkadaşınız size okey atmıştır. Sizde intikam alma isteğinden olayı ona okey atmak isteyebilirsiniz. Tüm bunlar okey oyununun rekabet ve güzellikleridir. iyi oyunlar