Okey Nasıl Oynanır

tarafından
608
Okey Nasıl Oynanır

Okey Nasıl Oynanır

Okey Nasıl Oynanır ? Okey oyununu nasıl oynanacağı hakkında video eşliğinde, görsel ve sesli olarak bilgiler içermektedir. Videoyu izledikten sonra okey oyununu nasıl oynayacağınızı detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Detaylı anlatımı baştan sonra kadar dinlemeniz faydanıza olacaktır bir kısım izledikten sonra ileri sarmayın.

Okey Taşlar Nasıl Dizilir

Okey oyunu ilk olarak taşlar dizilerek oynanmaya başlanır tüm taşlar üst üste 5 tane gelecek şekilde dizilir. Taşlar ilk oyuncuya 15 tane sonraki 3 oyuncuya 14 er tane verilerek dağıtılır.  Taşları nasıl dağıtmanız gerektiğini aşağıdaki videoda izleyin;

Taşlar dağıtıldı ve oynamaya başladık. Okey Nasıl oynanır

Elimizdeki taşları per yapmaya başlıyoruz, aynı renkten taşları minimum 3 tane olacak şekilde seri olarak dizebiliriz. Aşağıda tabloda PER olarak gördükleriniz bu dizilişe örnektir. Buna ek olarak seri perde 12-13-1  taş dizilişide per olarak sayılabilir.

okey nasıl oynanır

Bir diğer diziliş şekli olan erkek seri aynı numaradan farklı renkte taşların dizilişidir en az 3 taş yan yana gelmelidir ve en fazla 4 tane olmalıdırlar. Bu şekilde elinizdeki taşları dizerek oyunu bitirebilirsiniz atacağınız 15. taş da elinizdeki perler bozulmaması gerekmektedir. Sadece bu şekilde okey oyununu tamamlayabilirsiniz.

Okey oyununu ayrıca nasıl okey atarak bitirebileceğiniz sitemizin yardım kategorisi içinde yer almaktadır. Yazılan makaleyi okuyarak okey atarak oyunu nasıl bitire bileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Okey oyununun nasıl oynandığını öğrenerek boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir eğlence sahibi olursunuz. Okey oyunu oynarken aynı zamanda konuşarak ve hatta iyi bir dost bulabileceğinizi unutmayınız. Hatta keyif almaya başladıktan sonra kendinize okey oynamak için boş vakit ayırmaya başlayabilirsiniz.

Okeyat.com okey salonlarımızda bu imkanı size kahvehanelere ve cafelere gitmeden ev ortamında sunuyoruz ailenizle birlikte evinize çayınızı içerken canlı okey oynayabilirsiniz.Aynı zamanda salonda bulunan dj radyo yayıncısı kişilerden sevdikleriniz için istek parçası isteyebilir canlı müzik dinleyebilirsiniz. Hatta sizde yayın yapmak isterseniz salonda bulunan adminlere yazarak dj yayıncı olmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Kısacası size sunduğumuz imkanlar sohbet ve müzik eşliğinde canlı kullanıcılar ile okey oynama fırsatıdır sizde hemen bedava okey oynamaya başlayın. Şimdiden sizlere keyifli bol şanslar diliyoruz. İyi oyunlar.